Як дізнатися кредитну історію через інтернет, платно та безкоштовно

Реклама

Фізичні особи, які бажають дізнатися кредитну історію, можуть зробити це кількома способами: відправивши запит в БКІ, скориставшись послугами спеціальних сервісів. Використання нових технологій спрощує процедуру видачі відомостей клієнту про його платіжну репутацію. Зазвичай за надання такої інформації громадяни платять, але бувають випадки, коли кредитний звіт безкоштовний.

Чому важливо знати свою КІ

Відмови банків у видачі кредиту або намір тільки взяти його, обслуговування поточної позички, освіту прострочень і інші причини підштовхують суб’єктів звертатися в бюро, щоб дізнатися свою кредитну історію. Такою інформацією повинен цікавитися кожна людина, яка коли-небудь виступав в ролі боржника або є їм на даний момент. Це має важливе значення навіть для сумлінного платника, адже його кредитна історія може бути зіпсована з вини банку, МФО, які не передали до відповідного органу (БКІ) правдиві дані про вас.

Іноді в силу неуважності співробітників кредитно-фінансової установи і технічних збоїв систем відбувається помилкове занесення інформації про позичальника, наприклад, оформлення кредиту на ваше ім’я шахраями, несвоєчасне зарахування щомісячного платежу і т.п. Також негативно на КІ може позначитися ваша порука за людину, яка перестала виконувати свої боргові зобов’язання.

Як дізнатися кредитну історію через інтернет, платно і безкоштовно

Бували й такі випадки, коли особі нав’язали або подарували банківську карту, але він нею не користувався. Зате банк нараховував комісії, плату за обслуговування, про що йому не було відомо. Однак негативна інформація про те, що людина не платила, обов’язково відіб’ється в кредитній історії. Отже, корисним буде дізнатися КІ в таких випадках:

  • при намірі взяти кредит, і бажанні зрозуміти, які шанси на схвалення;
  • при необхідності оцінити боргові показники і їх виправлення;
  • для контролю за правильністю передачі даних про вас кредиторами;
  • щоб уберегти себе від шахраїв і не відповідати за чужі заборгованості;
  • з метою виявлення прострочень;
  • щоб уникнути зустрічей з колекторами, судових розглядів.

Гарна кредитна історія збільшує ймовірність позитивного вердикту банку. Більш того, вона дозволяє брати кредит на нормальних умовах. Якщо ж клієнт звернеться до кредитору з поганою КІ, йому або відмовлять (що найвірогідніше), або зменшать суму позики, а ставку підвищать. Вона зберігається в архіві протягом 15 років. Очистити кредитну історію не можна, а ось виправити можна, і навіть потрібно. Тому рекомендується платникам вчасно погашати борги, щоб в майбутньому уникнути проблем.

Процедура отримання інформації про кредитну історію

Необов’язково її перевіряти кожен місяць. Бажано запитувати фінансове досьє раз в квартал чи півроку. Один раз на рік клієнт має право дізнатися в УБКІ кредитну історію абсолютно безкоштовно. За кожну наступну перевірку доводиться платити. Але, як правило, вартість подібних послуг допустима. Спершу потрібно дізнатися, в якому бюро знаходиться ваша КІ.

Уточнити це питання допоможе Центробанк. Він володіє такою інформацією, тому надасть вам найменування організацій, куди доцільно звернутися. По вашому запиту відомство подивиться свій “Центральний каталог кредитних історій” та дасть список з УБКІ.

Вміст кредитної історії

У кредитної історії немає єдиного зразка, але є обов’язкові розділи: найменування бюро, ПІБ і особисті дані позичальника, коротке зведення боргів, поданих (схвалених / відхилених) заявок, розшифровка своєчасності виплат, інформація про взяті кредити (вид, сума і термін, тип погашення , статус, наявність прострочень, забезпечення), позначки про запити КІ кредиторами та інше.

Вміст кредитної історії

Як ви розумієте, кредитна історія – це вся ваша таємниця. У ній з’являються різні відомості не тільки за рахунок банків і позикодавців, з якими людина мала справу, а й інших органів. Наприклад, судові пристави вправі внести дані про те, що ви не платите аліменти або послуги ЖКГ. Напевно, ви будете здивовані, коли дізнаєтеся, що навіть оператор мережі можуть зіпсувати вашу кредитну історію.

КІ має 4 частини, перша з яких – титульна. Вона містить персональну інформацію (паспортні дані, телефон, адреса і т.п.). У другій, основній, частині відображаються боргові зобов’язання і то, як їх виконує позичальник. Третя виступає додатковою. Вона закрита, її можна дізнатися тільки за згодою власника кредитної історії. А розкриває ця частина інформацію про тих, хто запитував КІ, надавав послуги кредитування. Останній розділ (інформаційний) показує:

  • схвалили вам кредит або відмовили у видачі;
  • на яку суму, тип позики;
  • дату рішення;
  • причину негативного вердикту.

На замітку

Запитують КІ організації кредитно-фінансового профілю, щоб оцінити свої ризики. Якщо виявиться, що ви – дисциплінований і відповідальний позичальник, проблем не буде. В іншому випадку, виникнуть питання або відмову. Відмітка про несправне погашення одного чи декількох кредитів може стати приводом для негативної відповіді. Це трактується “як надлишкове боргове (кредитне) навантаження”.

Більш того, неодноразове дострокове погашення боргу не сприймається банками позитивно, тому що в даному випадку ви для них – невигідний клієнт. Якщо кредит повертається швидше, боржник понесе менше витрат, а значить, і очікуваний прибуток кредитора скоротиться. Також кредитну історію можуть запросити страхові компанії, а також деякі роботодавці.

Якщо в результаті перевірки з’ясується, що у вас погана КІ, що не спишіть впадати у відчай. По-перше, її можна поліпшити, правда, це тривалий і витратний процес. По-друге, сьогодні деякі банки та МФО більш лояльно стали ставитися до таких позичальників.

Поставьте, пожалуйста, оценку автору за статью!

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середня оцінка: 5.00 out of 5)
Як дізнатися кредитну історію через інтернет, платно та безкоштовноLoading...